Tomaszowski Dom Kultury
Zapraszamy na kolejny spektakl Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie!
Tytuł spektaklu: JEANNE
Data 29.11.2023
Godz. 18.00
Cena biletu: 50 zł
(do nabycia w kasie TDK lub on-line: http://bilety.kinokadr.pl/rezerwacja/termin.html?d=3 )
Jeanne, emerytowana sekretarka, opuszczona przez przyjaciół, żyje w samotności, pielęgnując nagromadzone przez lata urazy. Przekształciła swoje mieszkanie w fortecę, w której spędza dni na szpiegowaniu sąsiadów.
Kiedy lokalna polityk w trakcie kampanii wyborczej ogłasza akcję międzypokoleniowej pomocy, niechętnie zgadza się wziąć w niej udział. I tak każdego dnia Marin, małomówny i prostolinijny młody mężczyzna, przynosi jej ciepły posiłek z pudełka.
Między dwojgiem ludzi, których pozornie wszystko dzieli, zawiązuje się skomplikowana relacja. Jean Robert-Charrier, autor tej niezwykłej sztuki, z czułością i melancholią przypatruje się spotkaniu kobiety i mężczyzny poszukujących wspólnego języka.
W tej tragikomedii ludzkiej to co, wysokie przeplata się zwinnie z tym, co przyziemne. Banalność droczy się z patosem, a przaśność przekomarza się ze smutkiem. To historia o wszystkim, co stanowi istotę życia, o ludzkich pragnieniach, tęsknotach i głupotach. I o sile teatru, w którym spotkanie z widzem rodzi wspólnotę poszukującą sensu i wypatrującą nadziei o słodko-gorzkim smaku.
Odtwórczyni tytułowej roli, Jadwiga Jankowska-Cieślak, dedykuje ten spektakl pamięci Wojciecha Pszoniaka.
Autor: Jean Robert-Charrier
Przekład: Bogusława Frosztęga
Reżyseria: Redbad Klynstra-Komarnicki
Przestrzeń i kostiumy: Aleksandra Reda
Muzyka: Tomasz Sroczyński
Wizualizacje: Kamila Siwińska
Choreografia: Ryszard Kalinowski
Reżyseria światła: Jędrzej Skajster
Inspicjent: Małgorzata Bigelmajer
Produkcja: Mateusz Nowak
Zdjęcie plakatowe: Krzysztof Werema
Zdjęcia: Aleksander Wolak
Projekt graficzny: Julia Górka
Obsada:
Jeanne Renaud – Jadwiga Jankowska-Cieślak (gościnnie)
Marin – Wojciech Rusin / Marek Szkoda
Anne Legal – Marta Ledwoń
Jean – Marek Szkoda / Wojciech Rusin

Więcej aktualności

 • SCENA REDUTA: Spektakl "Jak płakać w miejscach publicznych"

  „Jeśli zastanawiacie się, czy nie powinniście iść do psychiatry, to prawdopodobnie powinniście. Dziwi was, że słynni komicy często chorują na depresję? Mnie dziwi raczej, że nie wszyscy ludzie z depresją zostają komikami. Nauczyliśmy się doprowadzać ludzi do ataków śmiechu opowiadaniem...
 • Koncert Bella Italia !

  Retro Boys w repertuarze wprost z półwyspu Apenińskiego. Szczegóły na plakacie.
 • V Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną.

  Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego do udziału w V Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Konkurs ma na celu popularyzację własnoręcznego tworzenia palm i pisanek wielkanocnych. Szczegóły znajdują się w Regulaminie.  
 • Filharmonia Lubelska w Tomaszowskim Domu Kultury

  Długo wyczekiwany koncert Filharmonii Lubelskiej w Tomaszowie Lubelskim. Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie juz 16 marca o godzinie 18:00 Bilety do nabycia w kasie TDK.
 • "Hamlet na sprzedaż"

  Teatr im. Juliusza Osterwy przygotował kolejną sztukę, którą obejrzeć mogą Państwo oczywiście w Tomaszowskim Domu Kultury już 23 lutego o godzinie 18:00. Bilety do nabycia w kasie TDK.
 • 69. OKR

  Tomaszowski Dom Kultury zachęca uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz osoby dorosłe do udziału w powiatowych eliminacjach 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Karty zgłoszeniowe wypełnione komputerowo oraz oświadczenia należy złożyć w sekretariacie TDK lub wysłać mailem na adres konkurs@tomaszowskidomkultury.pl do 13 marca 2024. Kontakt z instruktorem...
 • Ferie w Tomaszowskim Domu Kultury

  Ferie w Tomaszowie Lubelskim. Koniecznie z Tomaszowskim Domem Kultury. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci i młodzież. Zapisy pod numerem telefonu (84)664-44-51 lub w sekretariacie TDK UWAGA! ZAPISY OD WTORKU, 22.01.2024 r.
Fudusze EU