• Zapraszamy
    Lwowska 72, 22-600 Tomaszów Lubelski
  • Wyślij e-mail
    sekretariat@tomaszowskidomkultury.pl
  • Zadzwoń
    (84) 664 44 51

Pożegnanie Tadeusza Harbuza

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci emerytowanego pracownika Tomaszowskiego Domu Kultury Tadeusza Harbuza.
Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia i słowa wsparcia w tych trudnych chwilach.
Tadeusz Harbuz urodził się 6 lipca 1931 roku w Majdanie Górnym. Od dziecka interesował się muzyką, ale dzieciństwo przyszło mu spędzić w okresie wojennym i zamiast umiłowanego grania jako młodociany robotnik przymusowo i bez wynagrodzenia pracował w polu i przy bydle. W 1951 roku ukończył szkołę w łodzi dla dyrygentów orkiestr i chórów. Po uzyskaniu dyplomu dostał nakaz pracy w Krakowie. W 1952 roku zostaje powołany do wojska, gdzie gra w orkiestrze. Po powrocie
w rodzinne strony pracuje kolejno w Majdanie Górnym, Nowej Hucie, Machnowie Nowym, Suścu, Ulhówku, Źwiartowie, Krynicach, Telatynie, Łaszczówce, Łaszczowie, Komarowie, Rogóźnie, Hucie Dzierążyńskiej, Narolu, Wożuczynie i w Budach.
 
Dla Tomaszowa Lubelskiego zasłużył się jako wieloletni Kapelmistrz Miejskiej Orkiestry Dętej jednocześnie komponując dla niej wiele utworów. Za swoją wieloletnią pracę z pasją otrzymał odznakę „Zasłużony Działacz Kultury”, odznakę honorową I, II i III stopnia, złotą nagrodę honorową z laurem polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Srebrny Krzyż Zasługi.
 
Panie Tadeuszu,
powiększyła się wielka orkiestra w niebiosach o kolejnego muzyka z Tomaszowa.
Jest już was tam wielu, grajcie na chwałę Pana.
 
Dyrektor i Pracownicy Tomaszowskiego Domu Kultury
Data dodania: 2020-12-02


Pozostałe wiadomości
Kiermasz gadżetów WOŚP w Tomaszowskim Domu Kultury
Data dodania 2021-01-26

Serdecznie zapraszamy w dniu 31.01.2021 w godzinach 16:00 - 18:00 na kiermasz gadżetów WOŚP. Dla owiedzających gorąca czekolada.

"Magiczny czas" - koncert świąteczno-noworoczny PREMIERA
Data dodania 2021-01-10

PREMIERA!!! Zapraszamy Państwa do obejrzenia naszego koncertu świątecznego "Magiczny czas". Wystąpili: Oliwia Bielecka, Julia Jadczyszyn, Aleksandra Karwańska, Sławomir Karwański, Wojciech Pudełko, Maja Rębisz, Kamil Szymański, Karol Wawrzusiszyn, Zespół „Ściana W” oraz Zespół „Solaris”. Mikołajowi na scenie towarzyszyli: Ania Zakrzewska, Igor Wronka, Marysia Wiśniewska, Róża Kukiełka, Zosia Kukiełka.

Czytaj więcej
Wieczór Kolęd Zespołu Folklorystycznego "Roztocze"
Data dodania 2020-12-24

Ten bardzo trudny rok pomimo wszystko chcemy zakończyć wspólnie. Zaśpiewać kilka kolęd tak jak zawsze bywało - dla naszych dobroczyńców, przyjaciół i rodzin życząc wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego nowego Roku.

Czytaj więcej
Życzenia Świąteczne
Data dodania 2020-12-22
Rozstrzygnięcia miejskiego konkursu plastycznego ,,Boże Narodzenie w plastyce”.
Data dodania 2020-12-17

Protokół z posiedzenia jury w sprawie rozstrzygnięcia miejskiego konkursu plastycznego ,,Boże Narodzenie w plastyce”.