Tomaszowski Dom Kultury
Zapraszamy na kolejny spektakl Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie!
Tytuł spektaklu: PRAWDA
Data 24.11.2023
Godz. 18.00
Cena biletu: 50 zł
(do nabycia w kasie TDK lub on-line: http://bilety.kinokadr.pl/rezerwacja/termin.html?d=3 )
Od paryskiej premiery w 2011 roku „Prawda” Floriana Zellera cieszy się niesłabnącą popularnością. Wszystko za sprawą fenomenalnego komediowego tygla, jaki autor zaserwował widzom. Tygla, w którym żarty słowne przeplatają się z dowcipem sytuacyjnym i dowcipem postaci.
Na scenie zobaczymy czwórkę bohaterów, ale opowieść prezentuje przede wszystkim bohatera bezosobowego, jakim jest kłamstwo. To ono, pozostając w opozycji do tytułu sztuki, staje się siłą napędową misternie utkanej intrygi. Niedomówienia, półprawdy, żonglowanie z uczciwością i sprawdzanie wytrzymałości własnego kręgosłupa moralnego prowadzi do gigantycznych nieporozumień.
Michel ma wielomiesięczny romans z Alice. Godziny spędzane w pokoju hotelowym przestają im jednak wystarczać. Kochankowie zaczynają planować wspólny weekendowy wyjazd. Boją się jednak, że dowie się o nim mąż kobiety, a zarazem najlepszy przyjaciel Michela. Czy związek uda się też ukryć przed żoną wiarołomnego mężczyzny? Może więc lepszym rozwiązaniem będzie powiedzieć prawdę? Ale - jak mówi Michel - „gdyby z dnia na dzień ludzie przestali się okłamywać, nie zostałaby na ziemi ani jedna para.”
„Prawda” to analiza zakamarków ludzkiego sumienia, która śmiesząc – drażni i prowokuje. Daje też szansę na rozpoznanie w bohaterach samego siebie.
Autor: Florian Zeller
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria/Opracowanie muzyczne: Paweł Aigner
Scenografia/kostiumy: Barbara Wołosiuk
Obsada:
Laurence – Hanka Brulińska
Alice – Magdalena Sztejman
Paul – Tomasz Bielawiec
Michel – Krzysztof Olchawa

Więcej aktualności

 • SCENA REDUTA: Spektakl "Jak płakać w miejscach publicznych"

  „Jeśli zastanawiacie się, czy nie powinniście iść do psychiatry, to prawdopodobnie powinniście. Dziwi was, że słynni komicy często chorują na depresję? Mnie dziwi raczej, że nie wszyscy ludzie z depresją zostają komikami. Nauczyliśmy się doprowadzać ludzi do ataków śmiechu opowiadaniem...
 • Koncert Bella Italia !

  Retro Boys w repertuarze wprost z półwyspu Apenińskiego. Szczegóły na plakacie.
 • V Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną.

  Zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego do udziału w V Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Konkurs ma na celu popularyzację własnoręcznego tworzenia palm i pisanek wielkanocnych. Szczegóły znajdują się w Regulaminie.  
 • Filharmonia Lubelska w Tomaszowskim Domu Kultury

  Długo wyczekiwany koncert Filharmonii Lubelskiej w Tomaszowie Lubelskim. Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie juz 16 marca o godzinie 18:00 Bilety do nabycia w kasie TDK.
 • "Hamlet na sprzedaż"

  Teatr im. Juliusza Osterwy przygotował kolejną sztukę, którą obejrzeć mogą Państwo oczywiście w Tomaszowskim Domu Kultury już 23 lutego o godzinie 18:00. Bilety do nabycia w kasie TDK.
 • 69. OKR

  Tomaszowski Dom Kultury zachęca uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz osoby dorosłe do udziału w powiatowych eliminacjach 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Karty zgłoszeniowe wypełnione komputerowo oraz oświadczenia należy złożyć w sekretariacie TDK lub wysłać mailem na adres konkurs@tomaszowskidomkultury.pl do 13 marca 2024. Kontakt z instruktorem...
 • Ferie w Tomaszowskim Domu Kultury

  Ferie w Tomaszowie Lubelskim. Koniecznie z Tomaszowskim Domem Kultury. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci i młodzież. Zapisy pod numerem telefonu (84)664-44-51 lub w sekretariacie TDK UWAGA! ZAPISY OD WTORKU, 22.01.2024 r.
Fudusze EU