Tomaszowski Dom Kultury
Zapraszamy na kolejny spektakl Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie!
Tytuł spektaklu: PRAWDA
Data 24.11.2023
Godz. 18.00
Cena biletu: 50 zł
(do nabycia w kasie TDK lub on-line: http://bilety.kinokadr.pl/rezerwacja/termin.html?d=3 )
Od paryskiej premiery w 2011 roku „Prawda” Floriana Zellera cieszy się niesłabnącą popularnością. Wszystko za sprawą fenomenalnego komediowego tygla, jaki autor zaserwował widzom. Tygla, w którym żarty słowne przeplatają się z dowcipem sytuacyjnym i dowcipem postaci.
Na scenie zobaczymy czwórkę bohaterów, ale opowieść prezentuje przede wszystkim bohatera bezosobowego, jakim jest kłamstwo. To ono, pozostając w opozycji do tytułu sztuki, staje się siłą napędową misternie utkanej intrygi. Niedomówienia, półprawdy, żonglowanie z uczciwością i sprawdzanie wytrzymałości własnego kręgosłupa moralnego prowadzi do gigantycznych nieporozumień.
Michel ma wielomiesięczny romans z Alice. Godziny spędzane w pokoju hotelowym przestają im jednak wystarczać. Kochankowie zaczynają planować wspólny weekendowy wyjazd. Boją się jednak, że dowie się o nim mąż kobiety, a zarazem najlepszy przyjaciel Michela. Czy związek uda się też ukryć przed żoną wiarołomnego mężczyzny? Może więc lepszym rozwiązaniem będzie powiedzieć prawdę? Ale - jak mówi Michel - „gdyby z dnia na dzień ludzie przestali się okłamywać, nie zostałaby na ziemi ani jedna para.”
„Prawda” to analiza zakamarków ludzkiego sumienia, która śmiesząc – drażni i prowokuje. Daje też szansę na rozpoznanie w bohaterach samego siebie.
Autor: Florian Zeller
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria/Opracowanie muzyczne: Paweł Aigner
Scenografia/kostiumy: Barbara Wołosiuk
Obsada:
Laurence – Hanka Brulińska
Alice – Magdalena Sztejman
Paul – Tomasz Bielawiec
Michel – Krzysztof Olchawa

Więcej aktualności

Fudusze EU